Uždaryti
0
Jūsų krepšelyje prekių nėra.
Ieškoti
Filtrai

Baro stalas gali būti praktiškas ir patogus. Kaip jį serviruoti?

Baro stalas gali būti praktiškas ir patogus. Kaip jį serviruoti?

Baro stalas - erdvės interjero dalis

Virtuvėje ne retai daromas stalas - baras, dar vadinamas ,,sala”. Praktiška, patogu, modernu, taupoma vieta - norint atskirti erdves, virtuvę nuo svetainės. Kokį pasirinkti baro stalo aukštį ir kaip jį pritaikyti interjere Jums daugiau gali papasakoti ,,Margas genys”.

Prie baro stalo ne tik valgome, bet net ir dirbame tam tikru laikotarpiu. Ar pastebėjote, kad baro stalas smagi draugų susibūrimo vieta? Jeigu atėjo svečių, tai jau žiūrėk visi ne ant minkštos sofutės sukrito, o susibūrė aplink baro stalą. Taigi, tai jauki erdvė kavos gėrimui ar pokalbiams, bet kaip jį paserviruoti ar padekoruoti, kad bendrauti būtų dar jaukiau?

Baro stalas dažniausiai būna nestandartinio pločio, bei aukštesnis nei įprastas stalas ir prie jo sėdima ant aukštų kėdžių. Daugelis žmonių prie baro stalo ne tik pusryčiauja, geria kavą, bet ir pietauja ar susirenka šeimos vakarienei.

Dėl savo siauresnio pločio ant baro stalo netelpa standartiniai stalo padėkliukai (30x40 cm) arba tenka dalintis vienu padėkliuku dviem žmonėms. Tad kaip paserviruoti baro stalą, kad būtų patogu, gražu ir praktiška?

 

Baro stalo serviravimas pusryčiams

Ne visi valgo sočius pusryčius. Kavos puodelis, užkandukas ir bėgam į darbus, vaikus į darželius ar mokyklas.

Dažna problema, kai skubėdami dedame karštą puodelį ar aprasojusią stiklinę ant stalo, ir ant jo paviršiaus lieka ratilai. Iš karto nenuvalius įsigeria į stalviršį, o tada jau reikia daugiau padirbėti su priemonėmis ir šluostėmis, kad jas pašalinti. Kaip to išvengti? Paprasta, praktiška išeitis - nedėti tiesiai ant stalo paviršiaus, atrodo ir taip aišku. Bet jaukumą kuria detalės, nors ir mažos, bet mielos. Tam naudokite medinius, tekstilinius ar akrilinius stalo padėkliukus.

  

Apsaugokite stalo paviršių, kad išliktų visada gražus. Mediniai su vilnos pagrindu stalo padėkliukai pritaikyti pagal puodelio apatinę dalį, kad stabiliai pasidėtų, apsaugotų stalo paviršių ir žinoma papuoštų. Padėkliuko apatinė dalis pagaminta iš veltinio, todėl nebraižys stalo paviršiaus, ypač jeigu jis stiklinis. Viršutinė padėkliuko dalis pagaminta iš medžio, tad puodelis tyliai priglus ant jo.

Serviruojame pietums

Jeigu pietus valgote namie, bent jau savaitgaliais, baro stalo serviravimui tinkamiausi - tekstiliniai stalo padėkliukai. Jie gali būti skirtingo pločio ir derėti prie Jūsų interjero. Padėkliukai švelnūs, malonu liesti, sukuria estetišką stalo dekorą ir bet koks maistas lėkštėje įgauna dar skanesnių atspalvių.

 

Turintiems mažų vaikučių

Kaip žinia, vaikučiai prie stalo ramiai nusėdėti negali, jie nesuka galvelių dėl to, kad gali kažkas išsilieti ar sutrinti kokią uogytę. Kad būtų mažiau vargo, mamos dažniausiai ant stalo tada nieko nededa. Bet stalas lieka neapsaugotas ir nuo dužusios stiklinės ar nukritusio kito daikto lieka žymės ir subraižymai. Siūlome išeitį - dėmėms atsparūs stalo padėkliukai, kurie atstumia dėmes, vandenį ar kitą riebų maistą. Juos lengvai nuvalysite su drėgna šluoste ar vandenį sugersite su servetėle. Jeigu jau labai dažnai ištepsite ar ilgą laiką nenuvalysite kokios nors raudono padažo, tada teks padėkliukus išskalbti. Tai galima daryti skalbimo mašinoje, tik nereikia dėti į džiovyklę. Išdžiovinkite natūraliai, galite iš blogosios audinio pusės palyginti su žemos temperatūros lygintuvu.

 

Jauki vakarienė prie baro stalo

Norint sukurti jaukią vakarienę, įnešti į namus romantiškos šilumos, tereikia derančio dekoro, žvakių šilumos ir gėlės žiedo. Prie tekstilinių stalo padėkliukų rašto, priderinkite medžiagines servetėles, jas galite aprišti džiuto ar šilkine juostele. Žvakių liepsna ir gėlės žiedas vazelėje sukurs šiltą ir jaukų vakaro pasisėdėjimą.

  

 

Kurkite jaukią oazę savo namuose!

Palikite komentarą